Poznáte naše Rodičko?

Možno ste sa už dopočuli a niektorí naplno registrujete nový projekt z dielne Orientačných dní – už neodmysliteľnej súčasti nášho Salezka, ktorý organizujeme pod názvom RODIČKO. Ak ste o tomto projekte ešte nepočuli alebo by ste o ňom radi vedeli viac, práve vám venujeme týchto pár riadkov.

Rodičko je názov nášho nového projektu, ktorý sme sa v tíme Orientačných dní rozhodli zorganizovať spoločne s rodičmi a odborníkmi z nášho mesta. Formát inšpiratívnych večerov poslúži (nielen) rodičom, ktorí chcú lepšie rozumieť svojím tínedžerom, poznať reálne nástrahy, ktorým dnes čelia a zároveň pri tom všetkom neupadnúť do zúfalstva.

Rodičko je našou odpoveďou na množstvo otázok a prosieb zo strany rodičov a učiteľov vytvoriť podobnú formu vzdelávania adresovanú rodičom. Naším zámerom je popri vzdelávaní rodičov a zvyšovaní informovanosti v aktuálnych témach vytvoriť komunitu rodičov, ktorú spája záujem a chuť hľadať spôsoby riešenia najrôznejších výchovných situácii a inšpirovať sa odborníkmi a okolím.

Keďže sme Rodičko odštartovali (na podnet rodičov) už v období, kedy nie je možné usporiadať hromadné stretnutia, prvé časti prebiehajú online, vždy vo vopred avizovaný dátum o 19:00 hod. Vždy jeden krát za mesiac sa tak môžete tešiť na výživnú hodinu a pol, čas pre vás, čas na  usporiadanie a vyjasnenie myšlienok a najmä na uistenie, že aj vaša situácia má riešenie.

Aktuálne sú za nami už dve veľmi úspešné Rodičká, na ktorých sme sa tešili vysokej účasti 130 – 190 sledovateľov. Témy, ktorým sme sa venovali niesli názvy: „Deti a rodičia – súperi či spojenci?“ a „Je naše dieťa nevychované alebo má ADHD?“ pod vedením odborníčok na dané témy Evy Rušínovej a Lívie Kvašnej.

Aj tento rok sa chceme venovať témam súvisiacim s reálnymi problémami rodičov či vychovávateľov a vniesť medzi nich „pokoj a nádej“, čo označili účastníci minulých online stretnutí za hlavné odkazy Rodička.

Pozývame vás načerpať zo skúseností a vedomostí kvalitných lektorov, ktorí vás prevedú rôznymi rodičovskými témami a odpovedia aj na vaše aktuálne či dlhodobo nezodpovedané otázky.

Viac informácii ohľadom Rodička môžete sledovať na našom facebooku – Orientačné dni Banská Bystrica, kde pravidelne informujeme o najbližších podujatiach. https://www.facebook.com/orientacnednibb

Priame prenosy z Rodička sledujte na stránke https://sbb.sk/rodicko/

Tím Orientačných dní

Táto akcia bola realizovaná z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Preberanie fotiek a článkov z webstránky www.sbb.sk bez súhlasu autora je prísne zakázané.

Saleziáni Don Bosca, Banská Bystrica, všetky práva vyhradené ©.