RODIČKO: Straty v živote dieťaťa

Spoločne s odborníkmi a rodičmi sme sa rozhodli zorganizovať nový projekt RODIČKO – inšpiratívne večery (nielen) pre rodičov, ktorí chcú lepšie rozumieť svojím tínedžerom, poznať reálne nástrahy, ktorým dnes čelia a zároveň pri tom všetkom neupadnúť do zúfalstva.

Pozývame vás načerpať zo skúseností a vedomostí kvalitných lektorov, ktorí vás prevedú rôznymi rodičovskými témami a odpovedia aj na vaše aktuálne či dlhodobo nezodpovedané otázky.

Štvrtok – 30.3.2023 o 19:00

Straty sú prirodzenou súčasťou života každého dieťaťa. Čo sa deti potrebujú o stratách a o utrpení v živote od nás dospelých naučiť? Ako a kedy s nimi o stratách hovoriť? Kedy a ako ich chrániť? Čo dieťa po strate prežíva? Čo dieťa po strate dáva najavo? Ako im pomôcť, aby smútok zo straty neblokoval ich rozvoj a vzťahy v ďalšom živote? Kedy dieťa po strate potrebuje odbornú pomoc? Radosť nie je neprítomnosť smútku.

MUDr.Mária Jasenková: V roku 1996 vyštudovala 2. lekársku fakultu Karlovej Univerzity v Prahe, následne pracovala na Klinike detskej onkológie a hematológie v Bratislave, dosiahla špecializácia v odbore pediater – klinický onkológ. Problematike paliatívnej liečby a starostlivosti o nevyliečiteľne choré a ich rodiny sa venuje od roku 1999. Absolvovala psychoterapeutický výcvik v logo terapii a existenciálnej analýze v Brne, Master of Transpersonal Psychology v Madride (2017). Je spoluzakladateľkou neziskovej organizácie PLAMIENOK (2003), prvého detského domáceho hospicu na Slovensku a Centra smútkovej terapie, prvého centra pomoci deťom po strate rodiča a rodinám po strate dieťaťa (2011).

Naši pravidelní darcovia si záznam z Rodička budú môcť pozrieť aj nasledujúcich 14 dní po jeho odvysielaní na špeciálnom linku, ktorý im pošleme !
O našej práci s triednymi kolektívmi sa DOZVIEŠ tu: https://od.sbb.sk/
AK POTREBUJEŠ POMOC, JE TU NAŠA PORADŇA: od.sbb.sk/rodicko-poradna
PODPORIŤ nás môžeš tu: sbb.sk/stavsnaminamladych
ĎAKUJEME! Tvoja podpora je pre nás nesmierne vzácna a dôležitá!
Podujatie bude realizované z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Viac o Orientačných dňoch a našej práci s triednymi kolektívmi nájdete na webe od.sbb.sk alebo na facebooku Orientačné dni Banská Bystrica.

Prezentácia ku Rodičku s témou – Naučiť sa učiť sa

Poznámky ku Rodičku s témou – Deti: súperi alebo spojenci?

Orientačné dni

Partneri a sponzori: