RODIČKO – (Ne)jedenie: čo sa skutočne skrýva za poruchami príjmu potravy?

25. 3. 2021 o 19:00

Spoločne s odborníkmi a rodičmi sme sa rozhodli zorganizovať nový projekt RODIČKO – inšpiratívne večery (nielen) pre rodičov, ktorí chcú lepšie rozumieť svojím tínedžerom, poznať reálne nástrahy, ktorým dnes čelia a zároveň pri tom všetkom neupadnúť do zúfalstva.

Pozývame vás načerpať zo skúseností a vedomostí kvalitných lektorov, ktorí vás prevedú rôznymi rodičovskými témami a odpovedia aj na vaše aktuálne či dlhodobo nezodpovedané otázky.

Hlavnou témou 5. Rodička je dnes veľmi aktuálna problematika PORÚCH PRÍJMU POTRAVY (PPP). Je to naozaj len téma niektorých dospievajúcich dievčat, alebo sa môže týkať aj mojej rodiny? Ako ich vypozorovať u môjho dieťaťa/žiaka? Ako ďaleko majú diéty a cvičenia od porúch príjmu potravy? Kde hľadať pomoc? A čo všetko je užitočné vedieť skôr, ako by mohol vzniknúť vážny problém?

O tom všetkom a ešte viac nám porozpráva Valentína Sedileková, ktorá prešla osobnou skúsenosťou s mentálnou anorexiou a bulímiou a dnes sa angažuje v pomoci mladým s podobnými problémami.

Viac o Orientačných dňoch a našej práci s triednymi kolektívmi nájdete na webe od.sbb.sk alebo na facebooku Orientačné dni Banská Bystrica.