RODIČKO: Risk je zisk? – Čo riskujú a získavajú mladí ľudia zapojení do online výzvy

Spoločne s odborníkmi a rodičmi sme sa rozhodli zorganizovať nový projekt RODIČKO – inšpiratívne večery (nielen) pre rodičov, ktorí chcú lepšie rozumieť svojím tínedžerom, poznať reálne nástrahy, ktorým dnes čelia a zároveň pri tom všetkom neupadnúť do zúfalstva.

Pozývame vás načerpať zo skúseností a vedomostí kvalitných lektorov, ktorí vás prevedú rôznymi rodičovskými témami a odpovedia aj na vaše aktuálne či dlhodobo nezodpovedané otázky.

Utorok – 28.11.2023 o 19:00

sa v rámci každomesačného Rodička budeme s lektorkou Zuzanou Juránekovou rozprávať na tému:

Risk je zisk? – Čo riskujú a získavajú mladí ľudia zapojení do online výzvy

Online výzvy na sociálnych sieťach sa v posledných rokoch stali bežnou súčasťou relatívne veľkej skupiny mladých ľudí. Hoci niektoré online výzvy sú v zásade neškodné, mnohé môžu predstavovať väčšie či menšie riziko pre mladých ľudí. Zapájanie sa do online výziev na sociálnych sieťach robí vrásky na tvári nielen rodičom, ale aj odborníkom, ktorí s mladými ľuďmi pracujú. Dôvodom je najmä to, že niektoré online výzvy môžu viesť k vážnemu poškodeniu fyzického či duševného zdravia, alebo inému nebezpečenstvu, ktoré môže mladého človeka negatívne ovplyvniť.

Budeme sa rozprávať (nielen) o tom, čo je vlastne tá online výzva, ale aj:
Prečo sú mladí ľudia ochotní plniť výzvy, ktoré môžu byť životu nebezpečné či ponižujúce?
Čo rozhoduje o tom, či sa mladý človek podujme splniť takúto výzvu?
Čo riskujú mladí ľudia zapojením do online výzvy a čo naopak získavajú?
Ako sa s tínedžermi rozprávať o online výzvach a ako reagovať, keď zistíme, že sa do nejakej zapojili?

Lektorka PaedDr. Zuzana Juráneková, MBA
pôsobí v IPčku ako odborná poradkyňa a supervízorka projektu Online terénnej práce, ktorý sa venuje aktívnemu mapovaniu online prostredia, vyhľadávaniu rizikových skupín, ktoré sú ohrozené sociálno-patologickými javmi, podpore a pomoci ľuďom v týchto rizikových skupinách, fenoménom internetu a tvorbe pomáhajúceho obsahu. Je spoluautorkou publikácie „Bez nástrah online – Sprievodca bezpečným internetom pre rodičov“.
Naši pravidelní darcovia si záznam z Rodička budú môcť pozrieť aj nasledujúcich 14 dní po jeho odvysielaní na špeciálnom linku, ktorý im pošleme !
O našej práci s triednymi kolektívmi sa DOZVIEŠ tu: https://od.sbb.sk/
AK POTREBUJEŠ POMOC, JE TU NAŠA PORADŇA: od.sbb.sk/rodicko-poradna
PODPORIŤ nás môžeš tu: sbb.sk/stavsnaminamladych
ĎAKUJEME! Tvoja podpora je pre nás nesmierne vzácna a dôležitá!
Podujatie bude realizované z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Viac o Orientačných dňoch a našej práci s triednymi kolektívmi nájdete na webe od.sbb.sk alebo na facebooku Orientačné dni Banská Bystrica.

Prezentácia ku Rodičku s témou – Naučiť sa učiť sa

Poznámky ku Rodičku s témou – Deti: súperi alebo spojenci?

Orientačné dni

Partneri a sponzori: