RODIČKO – Pár tipov, ako sa brániť hoaxom

Spoločne s odborníkmi a rodičmi sme sa rozhodli zorganizovať nový projekt RODIČKO – inšpiratívne večery (nielen) pre rodičov, ktorí chcú lepšie rozumieť svojím tínedžerom, poznať reálne nástrahy, ktorým dnes čelia a zároveň pri tom všetkom neupadnúť do zúfalstva.

Pozývame vás načerpať zo skúseností a vedomostí kvalitných lektorov, ktorí vás prevedú rôznymi rodičovskými témami a odpovedia aj na vaše aktuálne či dlhodobo nezodpovedané otázky.

Štvrtok – 7. 10. 2021 o 19:00

Na názorných príkladoch si ukážeme, akým internetovým hlúpostiam verí množstvo Slovákov a čo s tým ako rodičia môžeme spraviť.

Vladimír Šnídl je slovenský novinár sa zameriava na problematiku šírenia hoaxov a dezinformácií. Na jeseň 2017 napísal knihu Pravda a lož na facebooku, ktorá rozoberá fenomén hoaxov a konšpiračných teórii na slovenskom a českom internete. O tejto téme chodí aj pravidelne prednášať do slovenských škôl.
Vyštudoval politológiu na Univerzite Karlovej v Prahe. Od roku 2007 pracoval v českých Hospodářských novinách a týždenníku Ekonom. Od roku 2014 pracoval v slovenskom denníku SME. V roku 2015 patril k zakladajúcim redaktorom Denníka N.

Prezentácia Vladimíra Šnídla vo formáte pdf

Viac o Orientačných dňoch a našej práci s triednymi kolektívmi nájdete na webe od.sbb.sk alebo na facebooku Orientačné dni Banská Bystrica.

Poznámky ku Rodičku s témou – Deti: súperi alebo spojenci?

Orientačné dni

Partneri a sponzori: