RODIČKO: Návyky šťastných rodín

Spoločne s odborníkmi a rodičmi sme sa rozhodli zorganizovať nový projekt RODIČKO – inšpiratívne večery (nielen) pre rodičov, ktorí chcú lepšie rozumieť svojím tínedžerom, poznať reálne nástrahy, ktorým dnes čelia a zároveň pri tom všetkom neupadnúť do zúfalstva.

Pozývame vás načerpať zo skúseností a vedomostí kvalitných lektorov, ktorí vás prevedú rôznymi rodičovskými témami a odpovedia aj na vaše aktuálne či dlhodobo nezodpovedané otázky.

Utorok – 18. 5. 2022 o 19:00

Májové RODIČKO upriami pozornosť na najdôležitejšie piliere a hodnoty zdravej rodiny. Vytvorí priestor pre rodičovskú reflexiu, vzájomné obohatenie sa, posilnenie i obnovu rodinných vzťahov. Jeho obsah vychádza zo záverov psychologických výskumov, ktoré si kládli otázku: “Čo tvorí rodinnú pohodu a trvácne vzťahy?”, ale aj z terapeutickej a poradenskej praxe lektorky.

Predstavíme si najdôležitejšie rodinné návyky posilňujúce zdravé rodinné vzťahy. Teóriu overíme priamo v praxi cez zaujímavé interaktívne aktivity. Dostanete praktické tipy ako si vybudujete rituály šťastnej rodiny a udržíte si ich v dlhodobom meradle.

Denisa Zlevská je psychoterapeutka a lektorka z Centra pre tréning a rozvoj (www.ctar.sk). Dlhodobo sa vo svojej odbornej praxi venuje medziľudským vzťahom. So svojim manželom založila krajinu vzťahov – www.vztahovo.sk – a je autorkou výnimočného rodinného kalendára s názvom Rodinný kRok. Vďaka tomuto originálnemu pomocníkovi si aj vy u seba doma vybudujete návyky šťastnej rodiny.

O našej práci s triednymi kolektívmi sa DOZVIEŠ tu: od.sbb.sk
AK POTREBUJEŠ POMOC, JE TU NAŠA PORADŇA: od.sbb.sk/rodicko-poradna
PODPORIŤ nás môžeš tu: sbb.sk/stavsnaminamladych

Táto akcia bude realizovaná s finančnou podporou mesta Banská Bystrica, Banskobystrického samosprávneho kraja, Férovej nadácie O2 a z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2021“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Viac o Orientačných dňoch a našej práci s triednymi kolektívmi nájdete na webe od.sbb.sk alebo na facebooku Orientačné dni Banská Bystrica.

Prezentácia ku Rodičku s témou – Naučiť sa učiť sa

RODIČKO – Pár tipov, ako sa brániť hoaxom

Prezentácia Vladimíra Šnídla vo formáte pdf

Viac o Orientačných dňoch a našej práci s triednymi kolektívmi nájdete na webe od.sbb.sk alebo na facebooku Orientačné dni Banská Bystrica.

Poznámky ku Rodičku s témou – Deti: súperi alebo spojenci?

Orientačné dni

Partneri a sponzori: