RODIČKO: Závislosti a rodina

Spoločne s odborníkmi a rodičmi sme sa rozhodli zorganizovať nový projekt RODIČKO – inšpiratívne večery (nielen) pre rodičov, ktorí chcú lepšie rozumieť svojím tínedžerom, poznať reálne nástrahy, ktorým dnes čelia a zároveň pri tom všetkom neupadnúť do zúfalstva.

Pozývame vás načerpať zo skúseností a vedomostí kvalitných lektorov, ktorí vás prevedú rôznymi rodičovskými témami a odpovedia aj na vaše aktuálne či dlhodobo nezodpovedané otázky.

Štvrtok – 24. 11. 2022 o 19:00

Na v poradí druhom Rodičku v tomto školskom roku (celkovo už sedemnástom) sa spoločne so psychiatrom MUDRr. Danielom Ďaďanom pozrieme na závislosti a rodinu. Sledujte nás vo štvrtok 24.11.2022 o 19:00 na tomto linku: https://sbb.sk/rodicko
Sústredíme sa na látkové závislosti, najmä drogy a alkohol. Povieme si o tom, ako problémom s drogami a alkoholom u detí a mladistvých predchádzať, ako im pomôcť, keď sa už do problémov dostanú a samozrejme aj o možnostiach liečby závislostí. Keďže problematika závislostí a ich vplyvu na rodinu je veľmi široká, vítané sú aj vaše divácke podnety, otázky či konkrétne skúsenosti. Vysielame online tu: https://sbb.sk/rodicko
MUDr. Daniel Ďaďan študoval na Lekárskej fakulte UK v Prahe, od roku 1996 pracuje v Centre pre liečbu drogových závislostí v Banskej Bystrici ako lekár – psychiater a zástupca riaditeľa so špecializáciou na liečbu drogových závislostí.
! Naši pravidelní darcovia si záznam z Rodička budú môcť pozrieť aj nasledujúcich 30 dní po jeho odvysielaní na špeciálnom linku, ktorý im pošleme !

O našej práci s triednymi kolektívmi sa DOZVIEŠ tu: od.sbb.sk
AK POTREBUJEŠ POMOC, JE TU NAŠA PORADŇA: od.sbb.sk/rodicko-poradna
PODPORIŤ nás môžeš tu: sbb.sk/stavsnaminamladych

Táto akcia bude realizovaná s finančnou podporou mesta Banská Bystrica, Banskobystrického samosprávneho kraja, Férovej nadácie O2 a z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2021“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Viac o Orientačných dňoch a našej práci s triednymi kolektívmi nájdete na webe od.sbb.sk alebo na facebooku Orientačné dni Banská Bystrica.

Prezentácia ku Rodičku s témou – Naučiť sa učiť sa

RODIČKO – Pár tipov, ako sa brániť hoaxom

Prezentácia Vladimíra Šnídla vo formáte pdf

Viac o Orientačných dňoch a našej práci s triednymi kolektívmi nájdete na webe od.sbb.sk alebo na facebooku Orientačné dni Banská Bystrica.

Poznámky ku Rodičku s témou – Deti: súperi alebo spojenci?

Orientačné dni

Partneri a sponzori: