RODIČKO: Mýtus o otcovstve a skutočná potreba otca pri výchove detí

Spoločne s odborníkmi a rodičmi sme sa rozhodli zorganizovať nový projekt RODIČKO – inšpiratívne večery (nielen) pre rodičov, ktorí chcú lepšie rozumieť svojím tínedžerom, poznať reálne nástrahy, ktorým dnes čelia a zároveň pri tom všetkom neupadnúť do zúfalstva.

Pozývame vás načerpať zo skúseností a vedomostí kvalitných lektorov, ktorí vás prevedú rôznymi rodičovskými témami a odpovedia aj na vaše aktuálne či dlhodobo nezodpovedané otázky.

Štvrtok – 13. 1. 2021 o 19:00

S radosťou vás pozývame na januárové RODIČKO. Tentokrát sa s hosťom Jankom Balážiom budeme venovať téme otcovstva.
V knihe Chatrč sa hlavná postava pýta Boha – černošky, prečo sa Boh najčastejšie zobrazuje ako Boh otec. Odpoveď: Lebo pravého otcovstva je vo svete veľmi málo.
V pohľade na muža – otca je veľa mýtov a a poloprávd, či priam nezmyslov. Na tomto stretnutí sa spolu pozrieme na nejaké z nich a skúsime popremýšľať, čo s tým.
Ján Balážia je manžel, otec i starý otec – má manželku Olinku, syna, dcéru a dve vnučky. Okem toho ako sám hovorí má ešte jedno dieťa – občianske združenie Pre rodiny (prerodiny.sk). Vzniklo ako odpoveď na potreby najmä mužov, ktorí boli a sú nespokojní s uchopovaním svojho vzťahového života, či vôbec s uchopením reality byť mužom, manželom, otcom. Spolu s priateľmi v tomto združení realizujú rôzne programy pre mužov, otcov, ženy, matky ale najmä programy Otec&syn a Otec&dcéra, ktoré sú koncipované s cieľom nenudiť účastníkov, ale vtiahnuť ich do sveta poznania seba aj cez dobrodružstvo a námahu.

O našej práci s triednymi kolektívmi sa DOZVIEŠ tu: od.sbb.sk
AK POTREBUJEŠ POMOC, JE TU NAŠA PORADŇA: od.sbb.sk/rodicko-poradna
PODPORIŤ nás môžeš tu: sbb.sk/stavsnaminamladych

Táto akcia bude realizovaná s finančnou podporou mesta Banská Bystrica, Banskobystrického samosprávneho kraja, Férovej nadácie O2 a z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2021“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Viac o Orientačných dňoch a našej práci s triednymi kolektívmi nájdete na webe od.sbb.sk alebo na facebooku Orientačné dni Banská Bystrica.

Prezentácia ku Rodičku s témou – Naučiť sa učiť sa

RODIČKO – Pár tipov, ako sa brániť hoaxom

Prezentácia Vladimíra Šnídla vo formáte pdf

Viac o Orientačných dňoch a našej práci s triednymi kolektívmi nájdete na webe od.sbb.sk alebo na facebooku Orientačné dni Banská Bystrica.

Poznámky ku Rodičku s témou – Deti: súperi alebo spojenci?

Orientačné dni

Partneri a sponzori: