Domov detí v Sýrii sa zmenil na väzenie

Občianska vojna v Sýrii, ktorá trvá viac ako štyri roky a stále pokračuje, priviedla milióny ľudí do neudržateľnej situácie. Mnohé krajiny, a medzi nimi aj tá naša, volajú po riešení situácie v mieste jej vzniku. Sme presvedčení, že treba pomáhať aj priamo tam, kde problémy vznikajú. Saleziáni zostávajú práve na mieste, kde by nikto z nás nechcel byť. V Damasku, Aleppe a Kafroune. Pomáhajú viac ako 400 rodinám, deťom, mladým ľudom, ktorých domov sa zmenil na väzenie. Najviac potrebujú základné veci, ktoré sú pre nás samozrejmosť – jedlo, pitnú vodu, lieky, elektrinu, palivo, školské potreby. Spoločne im ukážme, že svet na nich nezabudol. Aj napriek vonku číhajúcemu nebezpečenstvu sú saleziánske domy ešte stále považované za bezpečné miesto pre deti. Atmosféra vo vnútri centier je na míle vzdialená od násilia, ktoré mladí za ich bránami denne zažívajú. Slúži k vybudovaniu mieru. Viac informácii nájdete na tehlicka.sk

„Naša hlavná práca v Sýrii je priniesť trochu nádeje a byť podporou pre všetkých, predovšetkým pre deti a mladých. Preto robíme aktivity, organizujeme rekreácie a vzdelávanie v školách a mládežníckych centrách,“ vysvetľuje Munir El Rai, salezián zodpovedný za Stredný východ.

Ako sa môžeš ty zapojiť ?

 • Celá rodina

  V stredisku alebo v kostole si môžete vyzdvihnúť obálku s doplnkovými informáciami, nálepkou s logom tehličky (na auto, na dvere,…), modlitbou a tabuľkou na ktorej je vidno, ako sa suma premietne do konkrétnej pomoci (mäso, mlieko, zelenina, ovocie).

 • Deti na detských sv. omšiach

  Deti cez špeciálne úlohy z nedeľných omší duchovne podporia deti a rodiny v Sýrii.

 • V stredisku

  Kúpou tehličky a jej nalepením, symbolicky staviame poškodené Saleziánske stredisku v Damasku.

V našom stredisku sme zatiaľ vyzbierali:

117,57€?

Ako budú peniaze využité ?

 • Materiálna, potravinová a lekárska pomoc pre 400 rodín

 • Školské potreby pre 2000 detí a mladých

 • Na opravu bombou poškodeného centra v Damasku.

Články o tehličke:

Preberanie fotiek a článkov z webstránky www.sbb.sk bez súhlasu autora je prísne zakázané.

Saleziáni Don Bosca, Banská Bystrica, všetky práva vyhradené ©.