Čo je to koučing?

Je to dialóg dvoch osôb – kouča a partnera, ktorý do rozhovoru prináša svoju tému. Charakterizuje ho rešpekt, spolupráca a presvedčenie kouča v zdroje partnera. Kouč nedává rady.
Ako koučujem?
Ako kouč sa snažím aktívne načúvať partnerovi. Na základe toho, čo hovorí – kladiem mu otázky. Tie sú pracovným nástrojom koučingu a majú za cieľ vytvoriť partnerovi priestor na zamyslenie sa nad témou, ktorú do rozhovoru prináša. Dĺžka rozhovoru trvá obyčajne 1 hodinu. V rámci spolupráce môže ísť o jeden alebo viac rozhovorov.
Pre koho môže byť koučing užitočný?
Koučovací rozhovor, je priestor ktorý si človek môže dopriať, keď sa chce rýchlejšie pohnúť z miesta smerom k želanej budúcnosti. Je vhodný najmä pri rozhodovaniach, napr. pri výbere školy, práce… tiež na začiatku novej výzvy, či pri snahe o zlepšenie kvality svojich vzťahov.
Moje vzdelanie v koučovaní
Úspešne som absolvoval 7-dňový výcvikový program „Základy koučingu pre dobrovoľníkov v pomáhajúcich profesiách“. Aktuálne koučujem.  Ako kouč som absolvoval 127 stretnutí a zúčastnil som sa viacerých mentoringových sedení, na ktorých mi skúsení kouči radili, čo v koučovaní vylepšiť a na čo sa zamerať.
Kontakt
Ak sa potrebujete vo svojom živote posunúť s nejakou témou, som pre vás k dispozícii v našom saleziánskom mládežníckom stredisku – Salezku. Kontaktovať ma môžete aj telefonicky (0911911544) či prostredníctvom e-mailu (peter.kukla55@gmail.com).
Viac o koučovaní sa môžete dozvedieť na mojej facebookovej stránke: https://www.facebook.com/koucingrozhovor
Peter Jurčišin-Kukľa, salezián, kresťanský kouč
Peter Jurčišin-Kukľa, salezián, kresťanský kouč