Deň farnosti – tradičné hody na sásovskom sídlisku

Salezko, rodina, kde žijem

Určite ste už počuli o hodoch, ktoré sú oslavou patróna miestneho kostola. Na sídlisku Sásová sa pri príležitosti sviatku Panny Márie Pomocnice kresťanov, ktorej je zasvätený sásovský kostol, uskutoční 27. mája Deň farnosti. Bude práve takouto hodovou oslavou pre obyvateľov sídliska.

Všetko začne slávnostnou svätou omšou o 10:30, ktorú bude celebrovať slávnostný kazateľ Ján Čapla, SDB. Svätú omšu skrášli detský a mládežnícky zbor spolu s detským orchestrom. S nedeľným obedom nie je potrebné robiť si starosti. Na hodoch budú pripravené veľké kotly gulášu, ktorého bude dostatok pre celé rodiny. Okrem neho bude možnosť zakúpiť si pivo, nealko nápoje a ďalšie občerstvenie.

Heslo Dňa farnosti znie: Salezko, rodina, kde žijem​. Jeho podstatou je preto vytvoriť rodinnú, pohodovú atmosféru v areáli okolo saleziánskeho kostola. Pre deti budú pripravené aj súťaže a malé ceny. Návštevníci sa dozvedia viac o tom, čo všetko sa v tejto farnosti deje a aké akcie sú pre nich pripravené počas celého roka.

Na všetkých sa tešíme poslednú májovú nedeľu v saleziánskom stredisku na Tatranskej ulici!

 • 28. máj 2017 - 10:30

  nedeľa

 • Tatranská 38/A, Banská Bystrica

  Salezko

 • Slávnostná svätá omša

  začiatok o 10:30

 • Rodinná atmosféra

  hry pre deti a posedenie pre dospelých

 • Obed pre všetkých

  možnosť kúpiť si aj ďalšie občerstvenie