Ročník plný noviniek

Pokračovanie ďalšej edície CFF Kama 2024 sa muselo tento rok zaobísť bez domáceho výberu. Po minuloročnom titule medzi mladšími bolo hosťujúce stredisko z Banskej Bystrice bez svojho zástupcu v obidvoch kategóriách.

Turnaj najlepších saleziánskych stredísk bol už tradične rozdelený na dve skupiny. Mladšie výbery si zmerali sily prvú májovú sobotu. Napriek absencii domáceho výberu boli k dispozícii veľmi atraktívne zápasy. Svoju fazónu z regionálnej Kamy si priniesol tím z Bardejova, ktorý herne dominoval vo svojej skupine.

V druhej skupine, podobne ako výber z východu, si svoju kvalitu a dobrú formu preniesol tím Miletičky, ktorý v nej zvíťazil. Obidva tímy pokračovali v dobrých výsledkoch aj vo vyraďovacích zápasoch a o najlepšom sa rozhodlo vo finále práve z pomedzi spomenutých stredísk.

V ňom preukázal väčšie odhodlanie a silu výber z Bardejova, ktorý si právom odniesol titul najlepšieho tímu medzi saleziánskymi strediskami za tento rok.

V nedeľu bol na programe turnaj v kategórii do 19 rokov. V ňom okrem domácich chýbali aj iné zvučné strediská. Príležitosť tak dostali zástupcovia nových stredísk. Ďalšou novinkou, ktorá stojí za spomenutie, je využitie možnosti video rozhodcu, ktoré bolo použité prvýkrát v histórii CFF Kama. Pri spornom momente sa tak rozhodca mohol spoľahnúť na bezpečnosť video záznamu.

Od začiatku turnaja sa ukazovala kvalita dvoch tímov, ktoré sa nakoniec aj stretli vo finále. V ňom po väčšinu zápasu dominoval výber Trnávky – Domino. Ukázalo sa však, a potvrdilo, že zápas sa hrá, až kým rozhodca neodpíska koniec. V nervóznom závere sa druhému finalistovi, výberu z Námestova, poradilo streliť dva rýchle góly, a vyrovnať stav zápasu na konečných 3-3.

Nasledovali tak kopy na bránku zo značky pokutového kopu. Penalty sú vždy lotériou a tentokrát v nej mali viac šťastia futbalisti z Oravy, ktorí sa mohli tešiť z cenného triumfu nad silným súperom a celkovým víťazstvom na CFF KAMA 2024.

Víťazom gratulujeme a ďakujeme všetkým zúčastneným za ďalších úspešný ročník. Tešíme sa na vás aj v tom ďalšom.

Celkové umiestnenie, ako aj štatistiky individuálnych ocenení nájdete na našej stránke: www.sbb.sk/kama

Ivan Bernát

Fotogaléria

4. - 5.5.2024

dátum

Salezko, Banská Bystrica

miesto

Jakub Obšajsnik

autor fotiek

Preberanie fotiek a článkov z webstránky www.sbb.sk bez súhlasu autora je prísne zakázané.

Saleziáni Don Bosca, Banská Bystrica, všetky práva vyhradené ©.