Oslavy Panny Márie Pomocnice Kresťanov v Banskej Bystrici

Sviatok Panny Márie Pomocnice kresťanov je v saleziánskej rodine jednoznačne tým najväčším. V Banskej Bystrici je našej patrónke zasvätený aj kostol a celá farnosť v Sásovej. Poslednú májovú nedeľu sa preto slávila odpustová slávnosť so sv. omšou, spoločným obedom a pripraveným programom pre deti a dospelých. Na priestranstve za saleziánskym domom sa zišlo sa viac ako tisíc farníkov a sympatizantov nášho diela.

Slávnostný kazateľ Peter Kanský veriacich v homílií povzbudil, aby sa tešili z daru života, ktorý dostali, že sa našli práve v tomto diele, farnosti, službe. Vysvetlil aj motív nových salezkovských tričiek s labyrintom a nápisom Našiel som sa tu. A práve Panne Márií máme zverovať naše zamotané a nejasné okolnosti života, lebo ona nám vždy pomôže sa nájsť v živote, povolaní aj službe.

Do ochotnej služby sa zapojilo viac ako 60 dobrovoľníkov, ktorí už v sobotu pripravovali areál, nosili stoly aj pódium, či krájali mäso na guláš. V ochotnej službe sa našli aj od skorého rána v nedeľu a počas celého podujatia pripravovali guláš, kapustnicu, cukrovú vatu, kávu, grilovali klobásky či čapovali nápoje aj granitu. Dobré jedlo a spoločenstvo spestrila a takmer aj roztancovala skupina Bystrické pleso a neskôr aj táborové tance na futbalovom ihrisku. Malé aj väčšie deti si prišli na svoje pri veľkých hrách, ktoré pripravili pobirmovanci alebo na koníkoch, na ktorých sa mohli povoziť. Bližšie spoznať saleziánov, sestry aj saleziánov spolupracovníkov ste mohli v rámci komornej a neformálnej talkshow, kde čelili zvedavým otázkam. Tešíme sa, že počasie zabezpečili Modlitby matiek a síce s miernym osviežením sme mohli spolu prežiť krásne a pohodové popoludnie.

Maria Gregova FMA

Fotogaléria

26. 5. 2024

dátum

Saleziánske stredisko Banská Bystrica

miesto

Maria Gregova FMA

autor fotiek

Preberanie fotiek a článkov z webstránky www.sbb.sk bez súhlasu autora je prísne zakázané.

Saleziáni Don Bosca, Banská Bystrica, všetky práva vyhradené ©.