Po 3 rokoch sme opäť oživili hudobnú akciu – Cecilfest

Po trojročnej odmlke sa znova v nedeľu 19. novembra, konala akcia spojená so sviatkom svätej Cecílie.

Priestory Salezka sa na pár hodín zmenili na hudobnú kaviareň. Zišli sa v nej ľudia, ktorých spája nadšenie pre hudbu, dobré jedlo a príjemnú spoločnosť. Jesenná výzdoba so svetielkami dopĺňali celkovú atmosféru.

Pohodový večer otvorila pesnička „Cup song“,v ktorej účinkovali naše animátorky. Celým programom sprevádzali prítomných moderátorky Agi Monišová a Alenka Bartková. Hlavným programom boli tanečné a hudobné vystúpenia. Predstavili sa v nich už tradične Mária Palušova s Megi Tomaštíkovou a ich kapelou. Ďalej vystúpilo hudobné trio Tripple a hudobná kapela s názvom Nekompletní.

Okrem hudobných skupín so spevom sa na Cecilfeste odprezentovali aj Jonáš Šurka s hrou na saxofón. Hudobný večer spestrili aj dve dievčatá svojim tanečným vystúpením. Účinkujúci, či už mladší, alebo starší, vytvorili pohodovú atmosféru a príjemný hudobný zážitok pre divákov.

Neoddeliteľnou súčasťou večera bol aj kvíz, pri ktorom sa mohli zabaviť diváci i účinkujúci. Mohli si zasúťažiť o skvelé ceny, ako napríklad 5€ poukážku na nákup do baru. Diváci sa počas celej akcie mohli občerstviť lahodnou kávou z nového kávovaru alebo sladkými palacinkami.

 „Sme veľmi vďační za bohatý počet účastníkov aj divákov a dúfame, že sa táto akcia uskutoční aj o rok,“ zhodnotili na záver organizátori akcie.

Daniela Macková

Fotogaléria

20. 11. 2022

dátum

Salezko

miesto

Samuel Šnek

autor fotiek

Preberanie fotiek a článkov z webstránky www.sbb.sk bez súhlasu autora je prísne zakázané.

Saleziáni Don Bosca, Banská Bystrica, všetky práva vyhradené ©.