Farské oznamy na 34. nedeľu v období cez rok – 20. 11. 2022

  1. Hudobné popoludnie pre mladých a celé rodiny Cecilfest 2022 sa uskutoční túto nedeľu 20.11. o 16:00 v Salezku. Pozývame všetkých.
  1. Pozývame vás už na 17.-ste ONLINE RODIČKO vo štvrtok 24.11. o 19:00 hod. Tentokrát sa pod vedením doktora Daniela Ďaďana budeme rozprávať o závislostiach a rodine.  Sústredíme sa na drogy a alkohol. Povieme si o tom, ako problémom s drogami a alkoholom u detí a mladistvých predchádzať, ako im pomôcť, keď sa už do problémov dostanú a aj o možnostiach liečby závislostí.
  1. Výroba adventných vencov bude prebiehať v piatok 25.11. v Salezku v čase 15:30-18:00. Sú pozvané deti aj dospelí. Čečinu zabezpečíme my, podklady a ozdoby si prinesie každý sám.
  1. V piatok odchádzajú naše birmovankyne na birmovanecke sústredenie. Sprevádzajme ich modlitbami.
  1. Na budúcu nedeľu je zbierka na charitu.
  1. Roratne sv. Omše budú bývať v utorky adventného obdobia o 6:30. Prvá bude v utorok 29.11. Po sv.omši vás všetkých pozývame na spoločné farské raňajky do Salezka.
  1. Katolícke gymnázium Štefana Moysesa v Banskej Bystrici (Hurbanova 9) srdečne pozýva všetkých rodičov a žiakov deviatych (príp. piatych) ročníkov základných škôl na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v utorok 29. novembra 2022 od  8:30 do 12:30 hod.
  1. Na budúci týždeň upratuje skupina mladých č.2.

Liturgické oznamy

V pondelok je spomienka obetovanie preblahoslavenej Panny Márie

V utorok je spomienka sv. Cecílie, panny a mučenice

Vo štvrtok je spomienka sv.Ondreja Dung-Laca, kňaza a spoločníkov mučeníkov

V sobotu sa končí cezročné obdobie a začína adventné obdobie.

Budúcu nedeľu je prvá adventná nedeľa.

Dnes je tridsiata štvrtá nedeľa v cezročnom období, Nášho Pána Ježiša Krista, kráľa neba i zeme. Kto sa v túto nedeľu zúčastní na verejnom recitovaní modlitby Ježišu, Vykupiteľ ľudského pokolenia, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.