Chlapci uzavreli leto v Levoči

31.8.2022 sa v Levoči, ako každý rok, opäť stretli chlapci saleziánskych stredísk z celého Slovenska, aby sa zúčastnili 36. ročníka akcie „Bodka za prázdninami“. 

Po príchode do Levoče nasledovala registrácia všetkých stredísk a následne tradičná  „Tipovačka“ kde všetci chlapci mali možnosť uhádnuť alebo si tipnúť, koľko lentiliek sa nachádza v sklenenej nádobe.

Hneď potom začala veľmi obľúbená časť programu “Gramy bodka“, kde strediská predviedli scénky, ktoré si pre účastníkov prichystali. Tohtoročná téme bola o mužovi, ktorý sa pýta Ježiša, ako môže byť spasený. 

Po tom, ako každé stredisko odohralo svoju scénku, nasledovalo vyhodnotenie prvého miesta, ktoré získalo stredisko Bardejov.

Pre mladších účastníkov nasledovali hry a aktivity a pre starších bolo pripravených veľa zaujímavých workshopov a prednášok, z ktorých bolo veľmi ťažké si vybrať.

Celú akciu sme zakončili spoločne svätou omšou, po ktorej bola vyhlásený výherca „tipovačky“ a stredisko s najväčšou účasťou, ktoré vyhralo veľkú tortu.

Po záverečnej fotke pred kostolom sa všetci vybrali ku svojím autám a autobusom a vyrazili naspäť domov.

Tohtoročná bodka za prázdninami bola pre chlapcov z nášho strediska aj napriek menšiemu počtu veľkým zážitkom a dúfame, že to tak bude aj o rok.

Maxim Šurka

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje                    IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Preberanie fotiek a článkov z webstránky www.sbb.sk bez súhlasu autora je prísne zakázané.

Saleziáni Don Bosca, Banská Bystrica, všetky práva vyhradené ©.