Odvážny Ján Bosco vyslobodil chlapcov z klietky. Premiéry muzikálu Bola raz jedna klietka prilákali v jeden deň 420 ľudí.

10. 2. 2020

Premiéry muzikálu Bola raz jedna klietka sa uskutočnili 9. februára v Misijnom dome. Prišlo sa na ne pozrieť spolu viac ako 420 ľudí. Medzi divákmi nechýbali podporovatelia banskobystrického saleziánskeho diela v Sásovej, rodiny účinkujúcich a dobrovoľníkov ale aj širšia verejnosť z Banskej Bystrice.

Po skončení prvej premiéry sa divákom prihovoril otec Tibor Janúch a vyzdvihol čas a energiu, ktorú mladí dobrovoľne vložili do tohto diela. Cieľom predstavenia bolo predstaviť tri piliere výchovy podľa svätého Jána Bosca, zakladateľa saleziánov – rozum, náboženstvo a láskavosť hravou a pre diváka zaujímavou formou. Herci sa verejne poďakovali aj režisérovi Jurajovi Kovaľovi a režisérke choreografií Kataríne Lafférsovej, ktorí stoja za týmto dielom.

“Odmenou za naše niekoľko mesačné snaženie pri nácvikoch bola veľmi pozitívna odozva po premiére. Hodnotenie, že sa každým muzikálom stále viac skvalitňujeme ma napĺňa veľkým nadšením a vďačnosťou. Som rád, že si verejnosť všimla a ocenila to najdôležitejšie: ochotu toľkých ľudí pokope obetovať svoj čas a spraviť jedno kvalitné a hodnotné dielo pre iných. Znovu som sa presvedčil o jasnom fakte: Aj keď my divadlom odovzdávame radosť a posolstvo iným ľuďom, nám zaangažovaným to dáva ešte viac.” zhodnotil režisér muzikálu Juraj Kovaľ.

Týždeň po premiérach sa uskutočnia dve reprízy pre verejnosť, na ktoré už sú lístky vypredané. Okrem nich sa uskutočnia dvakrát aj reprízy pre školy z banskobystrického kraja.

Martin Funiak

Premiery muzikálu Bola raz jedna klietka

Viac informácii o muzikáli nájdete na www.sbb.sk/muzikal

Otvoriť

Preberanie fotiek a článkov z webstránky www.sbb.sk bez súhlasu autora je prísne zakázané.

Saleziáni Don Bosca, Banská Bystrica, všetky práva vyhradené ©.