Bystričanky zabodovali na TeenDance

Takmer 100 mladých z celého Slovenska, prišlo roztancovať tretí októbrový víkend v Bratislave. 9. ročník celoslovenskej tanečnej súťaže TeenDance, sa niesol v duchu profesionálneho tanca, skúseností a nových priateľstiev.

Brány súťaže otvoril workshop s Júliou Olexovou, v štýle súčasného tanca. „Nakoľko túžim aby dievčatá okrem naučenia choreografie rôznych tanečných štýlov rozvíjali seba a svoj feeling v tanci, podstatou workshopu nebola technika, ale to čo dokážu dať do tanca samé.“

Pod vedením profesionálnych tanečníkov, si účinkujúci mohli vyskúšať rôzne choreografie, čím získavali kvalitné skúsenosti. Prvý workshop s choreografkou Ivanou Kučerovou priniesol muzikálové kroky, odľahčenú atmosféru a disciplínu. O hip-hopový štýl sa postarala lektorka Barbora Michaligová, ktorá je súčasťou tanečného konceptu Spicylisious v Bratislave.

Keďže ide o tanečnú súťaž, víkend uzavrel slávnostný galavečer, na ktorom sa prezentovali všetci účinkujúci. Okrem samotných tanečných formácii, sa prezentovalo aj tanečné divadlo Bralen, ktorý galavečer otvoril.

Víťazstvo a hlavnú cenu v podobe sústredenia v tanečnej škole Neytiri si odnieslo duo z Bardejova a skupina z Michaloviec. Salezko zastupovali tri družstvá dievčat. Stretko „Cool Babeny“ sa umiestnili na druhom mieste a birmovanecké stretko „Atď.“ sa umiestnilo na treťom mieste.

Prevzaté z laura-mladez.sk

Preberanie fotiek a článkov z webstránky www.sbb.sk bez súhlasu autora je prísne zakázané.

Saleziáni Don Bosca, Banská Bystrica, všetky práva vyhradené ©.