V Banskej Bystrici sa stretli dievčatá z celého Slovenska na florbalovom turnaji

V prvý aprílový víkend sa v saleziánskom stredisku v Banskej Bystrici uskutočnil celoslovenský florbalový turnaj dievčat. Stretli sa tu dievčatá z každého kúta Slovenska.

V piatok mali dievčatá možnosť nasať tunajšiu atmosféru v klasickom piatkovom oratku. Mohli si zahrať rôzne spoločenské hry či len tak prehĺbiť vzájomné vzťahy so svojimi priateľmi alebo vytvoriť nové priateľstvá s banskobystričanmi. Taktiež si v piatok vylosovali svoju skupinu a protihráčov.

Sobota patrila samotnému turnaju. Už od rána prebiehali v hale skupinové zápasy, ktoré boli od začiatku vyrovnané a napínavé. To však vôbec nepokazilo atmosféru v hale, práve naopak. Tímy sa navzájom povzbudzovali, vládla tu priateľská atmosféra.

„ S niektorými tímami sme sa počas voľna bližšie spoznali a spriatelili. Bolo to veľmi príjemné a dúfam, že sa s nimi ešte niekedy stretneme. Už teraz sa teším na budúci rok,“ vyjadrila sa hráčka tímu z Banskej Bystrice Tamara Vavríková.

Skupinu A vyhral tím z Bratislavy, v skupine B zvítazila domáca Banská Bystrica. Do semifinále okrem spomínaných tímov postúpilo aj družstvo z Michaloviec a tím dievčat z Kňažiej.

Po náročných semifinálových zápasoch sa do finále prebojovali Banská Bystrica a Michalovce. V boji o bronzové medaily zvíťazilo družstvo z Kňažiej nad tímom z Bratislavy.

Finálový zápas bol od začiatku veľmi napínavý a tesný, avšak domáce družstvo z Banskej Bystrice neodradil ani nátlak Michaloviec a finále napokon vyhrali s výsledkom 5:4.

„Keď som vošla do telocvične a videla som všetky tie tímy, tak som si myslela že to nemáme šancu vyhrať, niektoré dievčatá boli o 3 hlavy vyššie. No nakoniec sme to zvládli výborne a zvíťazili sme,“ dodáva Tamara.

Víťazom gratulujeme a ostatným tímom ďakujeme za účasť a tešíme sa na budúci ročník.

-Lucia Baníková-