21. máj – 7. deň deviatnika k Panne Márii Pomocnici

Evanjeliový úryvok: Jn 19,25-30

Pri Ježišovom kríži stála Jeho matka a sestra Jeho matky, Mária Kleofášova a Mária Magdaléna

Mária Kleofášova, Mária Magdaléna a milovaný učeník Ján stáli pod krížom Ježiša, ktorý pomaly umieral. Mária je tu, bezmocná voči bolestiam svojho Syna, ona, ktorá ho počala vo svojej mladosti. Môžeme si predstaviť, aké boli všetky jej utrpenia, ktorým čelila, keď ho očakávala, priviedla na svet, vychovávala, sprevádzala cez roky dospievania, osamostatňovania až po chvíľu, keď Ho vidí umierať.

Aj my niekedy máme príležitosť stáť takto pri svojich milovaných, pri priateľoch: pozerajme sa na Máriu a na jej vnútornú silu pred umierajúcim Ježišom. Ona je skutočne Matkou všetkých, vďaka svojej veľkej láske k Synovi.

Lina D’Rozario (India)

Modlitbový úmysel: 

Za všetkých mladých, ktorí trpia, sú zneužívaní, utláčaní, v situáciách, ktoré ich oberajú o ľudskú dôstojnosť.

Otče náš …

Zdravas Mária …

Mária Pomocnica kresťanov, oroduj za nás.

Dnes sa s nami o svoj pohľad na Pannu Máriu podelil animátor Števo Masič.

„Hneď na úvod chcem povedať, že nie som z tých, ktorí hneď za všetkým vidia nadprirodzeno. Myslím si, že veľa vecí je rozumných a ľahko pochopiteľných (ak pohneme tým, čo máme na krku). Veď prečo by náš Stvoriteľ stvoril niečo nerozumné? No predsa sa niekedy stane niečo, čo si skrátka nevieme vysvetliť. (Už začína príbeh) Mne sa stalo niečo podobné, keď som bol na Ukrajine. Deň ako každý iný. Tábor v plnom prúde, po celom dni si ako animátor vypľutý návalom detí a mne sa k tomu pridá ešte migréna. Tí, ktorí to poznajú vedia, že to nie je zrovna med lízať – keď sa ešte staráte o vreštiace deti. Keď mi začne migréna, viem, že ak si nedám tabletku, do večera som mŕtvy, musím si ľahnúť do tmy, ticha a vyvetranej izby. Proste zabehnutý systém. Večer sme zvykli končiť deň modlitbou ruženca s deťmi v strede dediny a tak som si povedal, že ten ešte dám a môže ma vypnúť. Ale to sa nestalo. Domodlil som sa ruženec a celý ten rituál ukladania sa „spať“ sa nemusel konať, lebo ma hlava jednoducho  prestala bolieť. Bolo to divné, lebo dovtedy sa mi to ešte nestalo.

„Dôverujte Panne Márii a uvidíte čo sú zázraky“, hovorieval don Bosco. Myslieť hlavou a veriť sa nevylučuje. Hlavne sa netreba báť veriť ani myslieť.“