Celoslovenský florbalový turnaj dievčat

V piatok a sobotu 20. – 21. apríla to v Salezku žilo. Konal sa Celoslovenský dievčenský florbalový turnaj. Do Banskej Bystrice zavítalo sedem tímov z celého Slovenska. Zastúpenie mala západná, východná, ale i stredná časť krajiny.

V piatok sa akcia začala spoločnou svätou omšou a pokračovala v bare, kde sa podávali americké zemiaky a hotdogy. Deň bol ukončený spoločnou modlitbou. V sobotu ráno sa začal samotný turnaj. Hráčky boli oboznámené s pravidlami a hrou fair-play. Zápasy boli väčšinou vyrovnané, často aj dosť napínavé.

V športovom areáli vládla napriek nerozhodným súbojom skvelá atmosféra. Dopĺňala ju rytmická hudba a komentátor. Svojou prítomnosťou potešila prítomných aj účasť členov predsedníctva občianskych združení Laura a Domka.

Víťazom turnaja sa stal tím dievčat z Dubnice nad Váhom. Banská Bystrica sa umiestnila na výbornom druhom mieste. Víťazom gratulujeme a ostatným hráčkam ďakujeme za účasť.

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Alžbeta Širáňová

Floorbalový turnaj 2018

20. - 21. 04. 2018

dátum

Salezko, Banská Bystrica

miesto

Natália Molitorisová

autor fotiek

Preberanie fotiek a článkov z webstránky www.sbb.sk bez súhlasu autora je prísne zakázané.

Saleziáni Don Bosca, Banská Bystrica, všetky práva vyhradené ©.