Už o niekoľko dní nás čaká premiéra muzikálu ESTER

Už len pár dní ostáva do premiéry pripravovaného muzikálu Ester, ktorým v posledných týždňoch a mesiacoch ožilo naše saleziánske stredisko. Po dňoch pokojného vianočného obdobia sa v plnom prúde rozbehli technické prípravy v sále, montáž scény, osvetlenia i kulís. Darilo sa to aj vďaka ochote a ústretovosti tímu Misijného domu. Herci a herečky sa pri intenzívnych nácvikoch postupne zžívali s rekvizitami a dolaďovali posledné detaily.

„Musím oceniť nasadenie všetkých zúčastnených, ktorí sa naozaj v plnom počte zúčastnili nácvikov,“ prezrádza režisér, salezián Juraj Kovaľ. „Pri nácvikoch je vidieť výrazné pokroky a môžem povedať, že sa tu objavili a vycibrili mnohé talenty.“

Lístky na prvú i druhú premiéru, ktoré sa uskutočnia túto nedeľu, sú už teraz kompletne vypredané. To len potvrdzuje, že muzikál vzbudil v našom Salezku veľké ohlasy.

„Všetkých, ktorí nestihnú premiéru, určite pozývam aj na reprízy. Bude to naozaj veľkolepé,“ teší sa Matúš Dušička, ktorý stvárňuje jednu z hlavných postáv. „S blížiacou sa premiérou narastajú aj očakávania toho, čo povedia diváci. Je tu teda istý stres, ale myslím si, že každý jeden sme zo seba dali všetko,“ dodáva Matúš.

Pripravované predstavenie odborne zdokonalila bratislavská herečka Daniela Šencová, ktorá našim hercom a herečkám radila a pripravila pre nich aj herecké cvičenia.

„Muzikál s každým dňom naberá lepšiu a reálnejšiu podobu a ja sa čoraz viac teším na premiéru,“ hovorí Lucia Baníková, predstaviteľka Ester. „Samozrejme, mám aj istý rešpekt, keďže ma čaká veľa náročných scén. Dúfam však, že strach ma neoberie o radosť z toho, že môžeme ľudom dať krásne posolstvo, ktoré v sebe toto predstavenie nesie.“

Kým sa opona zdvihne, je potrebné dotiahnuť ešte mnoho maličkostí. Už teraz je však jasné, že všetci dobrovoľníci vložili do prípravy muzikálu Ester svoj voľný čas, no hlavne srdce – a práve to z neho robí veľké dielo, ktoré nadchlo naše Salezko.

Lístky na pripravované reprízy sú už v predaji. Uskutočnia sa 4. februára o 15:30 a 18:00.

premiera Muzikálu Ester
premiéra muzikálu ESTER

Fotogaléria

Preberanie fotiek a článkov z webstránky www.sbb.sk bez súhlasu autora je prísne zakázané.

Saleziáni Don Bosca, Banská Bystrica, všetky práva vyhradené ©.