Láska a odvaha dokáže zmeniť svet. Aj v dnešných časoch.

Keď sa v saleziánskych kruhoch, a obzvlášť v ich mládežníckych strediskách, spomenie sviatok dona Bosca, každý si predstaví veľkú slávnosť. Mladí si každoročne pripravujú rôzne scénky, ktoré prezentujú na Don Bosco Show. Banskobystrické stredisko však opäť vsadilo na osvedčenú kartu a po dvojročnej pauze prinieslo divákom ďalší umelecký zážitok v podobe muzikálu. Mnoho mladých spoločne s rodičmi zo sásovského strediska si pripravilo inscenáciu s názvom Ester.

Príbeh o mladej Ester je dielom saleziána Juraja Kovaľa. Inšpiráciu našiel v rovnomennej knihe zo Starého Zákona.

„Snažil som sa preniesť myšlienku do dnešnej doby, lebo si myslím, že aj dnes má príbeh čo povedať nám všetkým,“ zhodnotil Juraj.

Príbeh je o mladej Ester zo strednej školy, ktorá musí ukázať silu a odhodlanie postaviť sa zákernej skupinke tretiakov, ktorú vedie Denis. Jedine láskou a odvahou je možné napraviť aj zdanlivo najhoršiu osobu na celej škole.

„Toto dielo je mojou srdcovou záležitosťou. Cítil som skutočné nadšenie, ako sa všetci svojich úloh naozaj zhostili. Bolo vidieť, že za posledné dva mesiace naozaj porástli v hereckých či technických výkonoch. Na premiére si to skutočne užívali a to ma fascinovalo najviac,“ doplnil režisér Ďuri.

Premiéra sa odohrala v dvoch predstaveniach v poslednú januárovú nedeľu. Tej prvej o 15.30 sa zúčastnil aj banskobystrický predseda VÚC, pán Ján Lunter. Muzikál si prišlo v dome Misijného hnutia na Skuteckého ulici vychutnať približne 500 ľudí.

„Najviac sa mi páčilo nadšenie hercov, ako sa do diela vložili. Aj napriek únave z množstva nácvikov dokázali ľudí povzbudiť,“ skonštatovala diváčka Dominika Bernátová.

Príbeh o láske a odpustení má v dnešnej dobe stále čo povedať. Muzikál Ester ukázal, že aj jeden obyčajný človek dokáže zmeniť svet. I keď možno len ten okolo seba. Kto nemal možnosť zúčastniť sa premiéry, si môže zakúpiť lístky na reprízu. Odohrá sa najbližšiu nedeľu v rovnakých časoch o 15.30 a 18.00.

Ivan Bernát

Viac informácii o Muzikáli Ester nájdete na www.sbb.sk/muzikal

Láska a odvaha dokáže zmeniť svet. Aj v dnešných časoch.
Láska a odvaha dokáže zmeniť svet. Aj v dnešných časoch.
Premiéra Muzikálu Ester
Premiéra Muzikálu Ester

Fotogaléria

28. 01. 2018

dátum

Misijný dom

miesto

Klára Chytilová, Katka Lafférsová, Martin Funiak

autor fotiek

Preberanie fotiek a článkov z webstránky www.sbb.sk bez súhlasu autora je prísne zakázané.

Saleziáni Don Bosca, Banská Bystrica, všetky práva vyhradené ©.