Každá z nás je jedinečná

Víkendom plným kreatívnych, duchovne hodnotných a spoznávacích aktivít vrcholí príprava na sviatosť birmovania v našej farnosti. Dievčatá z troch stretiek sa spoločne zišli na chate v Banskej Belej.

Tretí februárový víkend patril téme sebaspoznávania a váženia si svojej vlastnej osobnosti. Formou rôznych outdoorových aktivít si birmovanky vyskúšali svoje schopnosti a kolektívne dovednosti. Príkladom môže byť hra stonožka, kde dievčatá museli preukázať skutočného tímového ducha pri obchádzaní pňa bez toho aby sa roztrhla ľudská reťaz.

„Bolo to úplne super. Užila som si každú chvíľu strávenú v tejto úžasnej partii dievčat, ktorá sa na chate zišla. Páčili sa mi všetky aktivity, ktoré sme robili. Boli naozaj tvorivé a zábavné,“ skonštatovala Simona Sedileková.

Duchovnou náplňou celej chaty bolo svedectvo manželov Gyulaiovcov, ktorí spomínali na začiatky a priebeh svojho vzťahu. Po ňom nasledovala spoločná diskusia, ktorá všetkých povzbudila k čistým vzťahom. Vyvrcholením boli sväté omše a možnosti spovede u direktora Jozefa Špaleka.

Spoločná akcia birmovaniek ponúkla priestor na zábavu, ale i spoločne strávený čas.

„Mne sa najviac páčili aktivity vonku, najmä lezenie po lane. Nečakala som, že niečo také sa vyskytne aj na dievčenskej chate,“ uviedla Alžbeta Širáňová.

„Určite by som si niečo podobné rada zopakovala,“ doplnila Simona Sedileková.

– Agáta Macková

Fotogaléria

19. - 22. február 2016

dátum

Banská Belá

miesto

Betka Ondrejková, Agi Macková, Klára Chytilová

autor fotiek

Preberanie fotiek a článkov z webstránky www.sbb.sk bez súhlasu autora je prísne zakázané.

Saleziáni Don Bosca, Banská Bystrica, všetky práva vyhradené ©.